Vislabākais ir tas, ka iegurņa pamatnes muskuļu vingrinājumus var izpildīt jebkurā vietā un laikā. Mājās, darbā, autobusā – pat piedaloties apspriedē vai ar kādu vakariņojot. Tos var izpildīt tā, ka neviens to pat nepamana. Galvenais ir atcerēties atvēlēt tiem laiku savā ikdienas ritmā. Kā sākt? Te ir mūsu norādījumi un daži no labākajiem iegurņa pamatnes muskuļu vingrinājumiem.
1. posms – atrodiet savus iegurņa pamatnes muskuļus
To var izdarīt, apturot vai palēninot urīna plūsmu urinēšanas vidusposmā, kad tiek iztukšots urīnpūslis. Apturiet urinēšanu uz sekundi vai divām, pēc tam atslābinieties un pabeidziet urīnpūšļa iztukšošanu kā parasti. Šī darbība pati par sevi nav iegurņa pamatnes muskuļu vingrinājums un izmantojama tikai pareizo vingrināmo muskuļu noteikšanai.
2. posms – darbs pie savas tehnikas
Iegurņa pamatnes muskuļu vingrinājumu tehnika nav sarežģīta, tomēr būs jāvingrinās, pirms tos var efektīvi izpildīt. Vispirms atslābiniet muskuļus šajā ķermeņa zonā, it kā urinējot vai izlaižot zarnu gāzes. Viegli sasprindziniet muskuļus tā, lai varētu just, ka iegurņa pamatnes muskuļi paceļas un saspiežas kopā. Ja nevarat neko sajust, mainiet pozīciju un mēģiniet vēlreiz – piemēram, nogulieties vai apsēdieties, ja pirms tam stāvējāt. Pēc sasprindzināšanas ir svarīgi atslābināt muskuļus – un nepārpūlēties. Jums jāsajūt tehnika galvenokārt iegurņa apakšdaļā. Ja rodas kādas šaubas par tehniku, jautājiet padomu ārstam.
3. posms – regulāri iegurņa pamatnes muskuļu vingrinājumi
Vienkāršas sasprindzināšanas vingrinājums
- Sāciet vingrinājumus guļus stāvoklī. Tā ir vieglāk efektīvi sasprindzināt muskuļus.
- Lai izolētu iegurņa pamatnes muskuļus, vispirms sasprindziniet muskuļus, kas aptver taisno zarnu. Pēc tam turpiniet sasprindzināt muskuļus ap maksti un urīnizvadkanālu. Turpiniet sasprindzināšanu tā, it kā makstī jūs kaut ko turētu. Sēžamvietai un augšstilbiem jābūt atslābinātiem. Turpiniet sasprindzināt muskuļus divas sekundes, pēc tam tos atslābiniet divas sekundes. Atkārtojiet šo darbību tik daudz reižu, cik varat.
Spēka sasprindzināšanas vingrinājums
- Sasprindziniet iegurņa pamatnes muskuļus tik stipri, cik spējat. Saglabājiet sasprindzinājuma stāvokli piecas sekundes. Atslābinieties piecas sekundes. Atkārtojiet 5–10 reizes.
Izturības sasprindzināšanas vingrinājums
- Veiciet sasprindzināšanu ar vidēju stiprumu tik ilgi, cik iespējams. Mēģiniet saglabāt sasprindzinājuma stāvokli 60 sekundes. Dariet to katru reizi spēka sasprindzināšanas vingrinājumu izpildes beigās.
Ātras sasprindzināšanas vingrinājums
- Sasprindziniet muskuļus, cik stipri varat, divas sekundes. Pēc tam atslābinieties divas sekundes. Dariet tā 5–10 reizes dienā – un katru reizi, kad jūtat, ka tūlīt vajadzēs šķaudīt, klepot vai smieties.